Novinky

Letošní chřestová sezóna končí 30.června

Vydařená sezóna českého chřestu se blíží do svého finále. Sklízet budeme již jen do 30.června. Prodej v naší farmářské prodejně v Hostíně u Vojkovic pokračuje bez přerušení standardně každý den od 7 do 17 hodin. Jste vítáni!

Velká chřestová fotosoutěž

linda3
Jako každý rok, tak i letos máme pro všechny chřesťany velmi oblíbenou fotosoutěž. Podmínky? Jednoduché!

Přimo vy nebo někdo z vašich blízkých ať uvaří jídlo z chřestu, nejlépe samozřejmě z českého, výslednou dobrotu vyfoťte a postněte ji nejlépe na

Do soutěže zařadíme i fotky na INSTAGRAMU, pokud budou označeny hashtagem #ceskychrest. Pět nejlepších odměníme čím jiným než tím naším nejlepším chřestem, chřestovými průvodci a speciálními škrabkami – k vyzvednutí v Hostíně anebo v Chýni, případně dle individuální domluvy)…

Každý se může přihlásit s jednou soutěžní fotkou. Uzávěrka soutěže je příští pátek 3.6.2016 ve 12 hodin, vítěze oznámíme v pondělí 6.6.2016

Co: Slavnosti chřestu 2016 (22. ročník)

Výstřižek

Kdy: 20. – 22. května 2016

Kde: Ivančice
WWW: Webové stránky slavností

Ochutnat skleničku výborného vína, zatímco Vaše děti řádí na skákacím hradu? Degustovat chřestové menu, a zároveň pozorovat show kuchařů Petra Stupky a Jana Punčocháře? S chřestovo-banánovým sorbetem v ruce poslouchat koncert Marka Ztraceného s kapelou? Vše je možné – na dvaadvacátém ročníku Slavností chřestu v Ivančicích! Partnerem celé akce je Český chřest, který bude na akci také v prodeji.

Další prodejna s naším nejčerstvějším chřestem v Chýni

20150515_082200

Pokud je pro Vás prodejna na naší farmě v Hostíně z ruky, máte možnost ten nejčerstvější chřest zakoupit také u naše spoluzakladatele v nově otevřené prodejně čerstvé zeleniny v Chýni u Prahy.

sobchod2

PRODEJ CHŘESTU ZAHÁJEN!

HOSTÍN U VOJKOVIC – Prodej našeho stále více oblíbeného chřestu byl zahájen i přímo na naší farmě v Hostíně u Vojkovic. V nabídce je několik jakostí bílého chřestu a i oblíbený zelený chřest. O tomto víkendu se konají Slavnosti chřestu v Ivančicích na Moravě (podrobnosti naleznete v sekci novinky-akce), kde se budete moci těšit na chřestové speciality, soutěže v pojídání chřestu či ukázky jeho pěstování. Náš chřest je k dostání také v supermarketech Makro, Billa, Kaufland a Penny Market.

Našeho aktualizovaného Průvodce světem chřestu si můžete stáhnout ve formátu pdf ZDARMA Chřestový průvodce 2015

Návod k cestě na naší farmu naleznete zde: JAK DO HOSTÍNAphoto 1

Na chřestové slavnosti k nám zavítaly tisíce lidí, zkonzumovaly se tuny chřestu

Děkujeme všem, kteří dorazili v sobotu 2. května na naše slavnosti v Hostíně u Vojkovic. S počasím, programem, návštěvností i chřestem byli všichni spokojení. Prodaly se dvě a půl tuny bílého chřestu, čtvrt tuny jsme rozdali zdarma a další půl tuna se snědla přímo na místě. Pochutnávali jsme si na tradičních pokrmech jako chřestový krém, chřest s holandskou omáčkou a strouhankou, zeleným chřestem ve slanině, ale také specialitami jakými byl chřestový quiche, chřestový salát s cous-cousem či chřestový muffin.

photo (2)

Věříme, že jste si den u nás také užili a připomínáme, že chřest prodáváme na naší farmě v Hostíně každý den od rána od 7 až do 17. Zahajujeme také prodej zeleného chřestu. V Praze prodáváme také na farmářských trzích na Kubánském náměstí (čtvrtek, sobota), náměstí Republiky a ve středu také u Arkád na Pankráci. Náš chřest dostanete také v prodejnách Sklizeno a ve vybraných supermarketech.

Český chřest je už i na Youtube

Český chřest je už i na oblíbeném webu pro sdílení videí Youtube. Přihlašte se
k odběru zde

Jak funguje naše třídírna se můžete podívat zde

A jaké byly loňské chřestové slavnosti uvidíte v následujícím sestřihu

Tip na konec května: Chřestové slavnosti v Ivančicích

Ivančice u Brna se letos během Slavností chřestu (23. – 25. května 2014) promění ve velkou narozeninovou oslavu. Tyto chřestové slavností oslaví letos 20.narozeniny a přijede jim popřát držitel michelinské hvězdičky Roman Paulus, kapela Kamelot s Ilonou Csákovou, ale i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Narozeninové menu budou restaurace z celého regionu připravovat přímo na náměstí.

Kdy: 23. – 25. května 2014
Kde: Ivančice u Brna (30 km od Brna)
Web: www.slavnostichrestu.cz

slavnosti chrestu flyer

7.4.2014

Prodej chřestu na farmě v Hostíně u Vojkovic byl již zahájen.
Od 8.4.2014 se bude čerstvý Český chřest prodávat pravidelně každé úterý na Farmářských trzích na Kubánském náměstí na Praze 10, přibližně od 8:30 do 15 hod.

4.4.2014   Chřestový průvodce 2014 zde ke stažení zdarma!!!

Po kliknutí na obrázek si můžete zobrazit či stáhnout náš Chřestový průvodce 2014 ve formátu PDF.

chrestovypruvodce2014

Těšíme se s vámi na letošní sezónu!

8.7.2013   Konec letošní sezóny

Děkujeme všem za přízeň a podporu v letošním roce – 8.7.2013 oficiálně skončila sezóna chřestu. Brzy dodáme info o mražené variantě chřestu.

Jsme rádi, že i mezi námi čechy je tolik labužníků a chřestové lahůdky si našly cestu na Váš stůl!

4.6.2013   Katastrofa na chřestových polích: polovina zatopena

Více než 40 hektarů, tj. polovina polí s českým chřestem na Mělnicku se ocitla pod vodou. Osud této pochoutky, kterou si Češi letos začali velmi cenit, je tak pro zbytek sezóny katastrofálně ohrožen.
Pod vodou jsou všechna pole se zeleným chřestem, nejvíce jsou však zasažena pole s novou výsadbou, proto je ohrožena i budoucnost českého chřestu jako takového do dalších let. Voda zatím dále bohužel stoupá.

 


Akce

Tiskové zprávy

Napsali o chřestu