Chřestová sezóna 2021 letos začne v druhé půlce dubna

Většina produkce zůstane zřejmě i letos kvůli opatření proti koronaviru na domácím trhu pro naše fanoušky. I letos se ale budeme potýkat s několika velkými problémy.

„Sezónní pracovníky máme sice zatím předběžně zajištěné, nicméně po ,hororové‘ loňské zkušenosti jsme opatrní, protože situace se může ze dne na den zcela změnit. Starosti nám přidělává i prevence koronaviru – reagujeme na ni vytvořením omezených pracovních skupin, které se nebudou potkávat na pracovištích – zcela bude odděleno zpracování od sklizně i expedice,” popisuje jeden z našich letošních pěstitelských problémů náš šéf Jirka Šafář.

Samozřejmostí bude i používání ochranných prostředků, dezinfekce a zvýšené sanitace všech provozů, stejně jako průběžné testování na covid.

Prodej na farmě

Po zahájení sezóny budou mít opět fanoušci chřestu možnost zakoupit si čerstvý chřest přímo na naší farmě mezi chřestovými poli v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku. Dezinfekce a roušky samozřejmostí!

Pivo, zavařeniny i pesto

Prodej bude na farmě letos v průběhu sezóny doplněn o prodej chřestového speciálu z mělnického pivovaru Němý medvěd, o chřestové pesto a také o limitovanou edici zavařovaného českého chřestu od rodinné znojemské firmy manželů Boudových, kteří se svými produkty sbírají ocenění v celosvětových soutěžích.

Ve hvězdách letos zůstává náš export k tradičním odběratelům v Německu, Holandsku i dalších zemích světa. Restaurace i trhy tam totiž, stejně jako u nás, zůstávají uzavřené. Farmářské trhy jsou přitom významným odbytištěm nejen pro chřest, ale pro všechny české poctivé farmáře a jejich zeleninu a ovoce. Nejasný zatím zůstává i osud tradičních květnových chřestových slavností, na které pravidelně mířily tisíce lidí z celé země.

I tak doufáme, že výpadek prodeje do restaurací a z expertu vyváží zvýšený zájem domácích spotřebitelů. Každým rokem registrujeme větší zájem supermarketů a věříme, že i bez zbytečné legislativy budou náš hostínský chřest nabízet na místo chřestu nízké kvality a dováženého k nám přes půlku Evropy.

sprites logo Made by SPRITES SOFTWARE, s.r.o. © 2018