Slavnosti chřestu Ivančice 2018

Friday 18. May 2018 – Sunday 20. May 2018
Facebook událost

I letošní slavnosti v Ivančicích, jejichž je Český chřest hrdým partnerem, nabídnou praktické ukázky přípravy pokrmů z chřestu, ochutnávky, řemeslný a potravinářský trh a zábavu pro všechny věkové skupiny. Přímo na ivančickém náměstí bude vařit chřestová menu sedm regionálních restaurací, lahodné pokrmy budou nasnoubeny s víny více než třiceti místních vinařství. A protože víno hraje na těchto Slavnostech významnou roli, rozhodli se organizátoři zahrnout je od letošního ročníku i do názvu akce. Její oficiální název tedy zní: Slavnosti chřestu a vína. Ani letos na nich nebude chybět pořádná porce zábavy a muziky pro všechny věkové kategorie.

V gastrozóně budou na pódiu probíhat v sobotu i neděli kuchařské show. Představí se na nich stálý a milý host, moderátor a známý kuchař Petr Stupka. Na neděli přijal pozvání mladý talentovaný šéfkuchař Přemek Forejt, jenž vede velmi inspirativní restauraci v Olomouci. Několik restaurací se rozhodlo připravit pro návštěvníky slavností sladkou podobu chřestu – chřestovou zmrzlinu. Na akci bude možné ochutnat i chřestovou limonádu nebo chřestové pivo. Co se týká slaných pokrmů – samozřejmě nebude chybět chřestová polévka a různé variace specialit s masem hovězím, vepřovým nebo třeba i králičím. I v letošním ročníku zařadily některé restaurace do svého menu ryby a jedna restaurace bude připravovat sushi. Rozhodně je se na co těšit.

Snoubení jídla a vína a hudební program

Jako každý rok i letos bude ke specialitám restaurací nasnoubeno víno, které si budou moci návštěvníci zakoupit přímo v gastrozóně ve stanu WinePoint. Zároveň se bude více než 30 vinařství prezentovat na nádvoří radnice s příjemným hudebním doprovodem. Letošní program obohatí navíc praktické ukázky snoubení jídla a vína. Na slavnostech je připraven bohatý hudební program. V pátek bude pódium patřit již tradičně místním školám, sborům a Středisku volného času. V sobotu dopoledne náměstí rozehraje dechová hudba Polanka, odpoledne náměstí rozezvučí Ukulele Orchestra jako Brno a Milan Peroutka se skupinou Perutě. Česko-skotská kapela Navostro to na hlavním pódiu rozjede v podvečer a večerní zábavou roztančí náměstí kapela Gong s Michalem Konečným. Nedělní odpoledne bude patřit folk-rockové Evelíně, po které nastoupí pánové z Circus Problem. Dále v neděli odpoledne zahraje Jiří Pavlica & Hradišťan a folk-rocková kapela Pozdní sběr. Ve vinařské zóně na nádvoří radnice bude i letos k degustaci vína připraven hudební program – v sobotu cimbálová muzika Gracia a v neděli lidová hudba Za Oponou.

V prodeji bude Český chřest

Po celou dobu slavností bude možné zakoupit náš čerstvý chřest z Hostína u Vojkovic a další produkty na řemeslném a potravinovém trhu.

sprites logo Made by SPRITES SOFTWARE, s.r.o. © 2018