Není to žert, ale důvod k všeobecnému chřesťanskému veselí – letošní sezóna stále více oblíbeného českého chřestu odstartuje letos přesně na Apríla. Zatím omezené množství našeho bílého chřestu bude k dispozici od pondělí 1.dubna každý den od 7 do 17 hodin (tedy včetně víkendů) na naší farmě v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku (20 minut autem z Prahy směr Teplice). Zelený chřest bude následovat již o týden později.

Protože je chřestu zatím relativně málo, prodávat budeme zpočátku zatím chřest v rozdílné jakosti – velikosti budou tedy zpočátku promíchané. O dostupnosti ve farmářských prodejnách, trzích a obchodech budeme informovat hned, jak budeme vědět. Pokud máte zájem o velkoprodej chřestu (letos budeme zavážet cca 2x týdně Prahu), kontaktujte nás na info(zavináč)ceskychrest.cz.

Naše tradiční chřestové slavnosti se letos u nás na farmě uskuteční v sobotu 11.května, opět jsme zrušili další část pole a pozvali ještě více prodejců. O týden později, v sobotu 18.května se chystáme přivézt naše slavnosti v menší podobě i do Prahy! A to konkrétně do oblíbené Krymské ulice v Praze 10. Aktuálně o akci jednáme, podrobnosti sdělíme již příští týden.

Chřest aktuálně pěstujeme na cca 180 hektarech, změnili jsme i poměr bílého vůči zelenému – zeleného chřestu je tak aktuálně většina. To sebou nicméně nese vyšší rizika co se týká úrody, protože zelený chřest je mnohem náchylnější na sucho, které nás postihlo vloni. Problémy jsme letos zaznamenali také s velkými poryvy větru, které nám ničí zakrytí polí a komplikují pěstování. Držte nám palce a druhou rukou chystejte holandskou omáčku, žhavte woky i grily, jdeme na to!

Sledujte novinky z farmy na našem Facebooku, Instagramu či webu nebo se přihlašte k odběru novinek přímo do mailu.